Jdi na obsah Jdi na menu

7. 4. 2015

MČR mládeže 2015 - manušičtí vybojovali dvě medaile

Jako každý rok první víkend v dubnu proběhlo MČR mládeže ve střelbě ze vzduchových zbraní. O „velikonoční“ sobotě proběhl tento závod v Plzni. Do vrcholné soutěže se nominovalo 160 nejmladších sportovců z celé ČR. Mezi nimi bylo 11 střelců SSK Manušice. Bohužel ještě před odjezdem se zranil Jakub Soukup, tak do Plzně odcestovalo deset nadějí. Hned do první směny nastoupil Ondřej Sehnal a zastřílel výborně. Půlmilimetrovou desítku minul pouze jednou, nastřílel tedy 299 bodů ze 300 možných. Ve výborných nástřelech ho následovali i Martin Pírek 298 bodů a David Herák s 294 body. Těmito výsledky si zajistil Ondřej a Martin postup do finále, mezi osm nejlepších chlapců do 14 let. Po finálovém závodě obsadili Ondřej sedmou a Martin osmou příčku. Ve tříčlených družstvech obsadili kluci velice pěkné sedmé místo. Ostatní manušičtí sportovci startovali v nejmladší kategorii, tedy do 12 let. Nejzkušenější z těchto je Ondřej Bílek. Celou letošní sezónu měl zdravotní potíže a tak příprava nebyla zrovna ideální, ale závod zvládl velice dobře. Nástřelem 298 bodů si vybojoval bronzovou medaili. V družstvu ho doplnil Vojtěch Klaus, střelil pouze o jeden bod méně a obsadil osmou příčku. Jako třetí byla do družstva nominována Veronika Svobodová. V dívkách obsadila velice solidní třináctou příčku a v součtu toto družstvo získalo druhou medaili pro Manušice, opět bronzovou. Ale ani méně zkušení mladí střelci se nenechali zahanbit. Martin Wolf nastřílel 292 bodů a obsadil sedmnácté místo, nejmladší Adam Kučera s 289 body obsadil 21. příčku. Na třicátém místě se umístil Jan Kolářa na třicátém třetím Filip Mazánek. Celkově je třeba pochválit všechny sportovce, kteří se nominovali na MČR. Všichni nastříleli velice pěkné výsledky. Řada z nich si po přípravě na vrchol sezony vytvořili svoje  osobní rekordy. Účast dvou chlapců ve finále a samozřejmě zisk dvou medailí to potvrzují.

Zde   :  MČR - KOMPLETNÍ VÝSLEDKY