Jdi na obsah Jdi na menu

21. 9. 2008

Mistrovství České republiky

Po oba dva dny více jak dvě stovky závodníků všech věkových kategorií měřily své síly v puškových i pistolových disciplínách sportovní střelby. Nominačním sítem úspěšně prošlo i několik manušických střelců.

V kategorii dorostenek dosáhla největšího úspěchu ziskem zlaté medaile a titulem mistryně ČR Aneta Brabcová v disciplíně sportovní malorážka 3x20 ran (568 b.) a zasloužila se tak společně s Gabrielovou Vognarovou a Anetou Němcovou o první místo družstva SSK Manušice. Anetka se stala mistryní republiky již počtvrté za sebou! A manušické dorostenky získaly titul mistryň republiky potřetí v řadě! Z našeho Regionálního střeleckého centra mládeže (RSCM) byla ještě ve „standardu“ úspěšná Veronika Rutová, která vybojovala nástřelem 566 bodů 2. místo a bronzová skončila manušická Gabriela Vognarová (564 bodů). V disciplíně SM 60 ran vleže vybojovala Aneta Brabcová další medaili v podobě stříbra (588 bodů) a ve stejném složení získalo manušické družstvo děvčat také stříbrnou medaili.Obrazek

Ani dorostenci se v silné konkurenci neztratili. Petru Plecháčovi zajistilo 555 bodů 5. místo a družstvo manušických ve složení Petr Plecháč, Adam Sadílek, Petr Cejpa se umístilo na čtvrtém místě.

Velmi dobře si vedla Klára Bartošová v kategorii juniorek, která se díky skvělému finále zaslouženě posunula z páté pozice na bronzovou příčku (563 bodů) v kategorii SM 3x20. Nástřel 575 bodů v dorostenecké disciplíně SM 60 pak Klárce zajistil 5. místo. RSCM a liberecký SSK Ruprechtice získaly další „body“ úspěchem Jany Lauermannové ve „standardu“ ziskem 565 bodů, které jí vynesly stříbrnou medaili. Obrazek

„Klára Bartošová navázala na svoji bronzovou medaili ze zářijového akademického Mistrovství ČR, kde se oběma našim střelkyním opravdu dařilo,“ chválí trenér manušických střelců Stanislav Stupka a dodává: „Zuzana Šostková bodovala v každé disciplíně. Stala se dvojnásobnou akademickou mistryní republiky (VzPu a SM 60) a jednou získala bronz (SM 3x20). Dosažené výsledky tak potvrdily její nominaci na Akademické mistrovství světa v Pekingu, kam odlétá s českou reprezentací již příští týden. Uvidíme, zda se Zuzce podaří zopakovat úspěch v podobě zlaté medaile družstev z loňské Světové univerziády v Bangkoku.“

V kategorii žen vybojovala Kamila Štěpánová v obou disciplínách stříbro. V disciplíně SM 60 nástřelem 589 bodů a v 3x20 výborným 581 bodem, kdy jí v mrazivém ránu unikl titul o pouhé dva body. Zuzaně Šostkové bohužel stačil v disciplině 3x20 ran pěkný výsledek 576 bodů pouze na nepopulární 4. místo. Stříbrné umístění pak patřilo družstvu žen SSK Manušice ve složení Kamila Štěpánová, Zuzana Šostková a Veronika Kučerová.

SSK Manušice získal největší počet cenných kovů ze všech klubů republiky, a tak trenér Stanislav Stupka mohl být s výkony svých svěřenců spokojen: „Zisk medailí hovoří za nás. Malorážka je minulostí a my se již příští týden přesuneme z Manušic k tréninkům na vzduchovkovou střelnici na Základní škole Sever, kterou můžeme přes zimu využívat díky vstřícnosti ředitele školy. Před námi je vzduchovková sezóna. Přeji proto našim svěřencům hodně vytrvalosti při tréninku a nezbytné štěstí při závodech, aby byla nadcházející sezóna stejně úspěšná jako ta malorážková.“