Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 4. 2009

Sportovci z Českolipska v Liberci nechyběli

Prvenství v jednotlivcích si z loňska zopakoval nejlepší český závodník na lyžích Lukáš Bauer ze SKP Jablonex Jablonec. Také na dalších místech bodovali zástupci zimních sportů. Za Bauerem skončila akrobatická lyžařka Nikola Sudová z Dukly Liberec, bronzový stupínek patřil biatlonistovi Michalovi Šlesingrovi ze SKP Jablonex Jablonec.

Čtvrtý skončil Martin Jakš, pátý Martin Koukal, oba lyžaři, oba z Dukly Liberec. Šestá byla Alena Housová, skibobistka se Sokola Jablonec nad Jizerou. Na 7. místě bodovala plavkyně Petra Chocová z PK Česká Lípa. Její otec Tomáš na samotném vyhlášení osobně nebyl, ale ze sedmého místa své dcery měl radost. „Už dopředu bylo téměř jisté, že přední příčky obsadí lyžaři a zástupci zimních sportů, proto je Petřino umístění skvělé,“ netajil spokojenost Tomáš Choc.

Osmý byl kickboxer Jan Kazda z TJ Turnov, devátou příčku obsadila sportovní střelkyně Zuzana Šostková z SSK Manušice a desátý skončil karatista Pavel Znamenáček ze Sport Relax Č. Lípa. „Pro mě je vždycky velký úspěch už jen to, že se mezi těch prvních deset sportovců z Libereckého kraje dostanu, protože ta konkurence je velice silná,“ uvedl pro Deník Znamenáček.Obrazek

V družstvech zvítězili volejbalisté Dukly Liberec před hokejisty Bílých Tygrů Liberec a fotbalisty libereckého Slovanu, na bramborovém stupínku stanul SKP Jablonec n. N. (biatlon) a pátý skončil AC Syner Turnov (atletika).

Mezi mládežníky vyhrál skokan na lyžích Roman Koudelka z LSK Lomnice nad Popelkou jednotlivce. Druhá skončila atletka Anna Marie Rappová a třetí další atletka Petra Kuříková (obě LIAZ Jablonec nad Nisou). Další pořadí: 4. Martin Lopota Dukla Liberec (klasické lyžování), 5. Jaromír Mazgal (AC Syner Turnov) atletika, 6. Aneta Brabcová (SSK Manušice) sportovní střelba, 7. Adam Sebastián Helcelet (AC Syner Turnov) atletika, 8. David Drbohlav (Slavia Liberec) plavání, 9. František Bogar (OK Jiskra Nový Bor) orientační běh, 10. Jan Polák (FC Slovan Liberec) fotbal.ObrazekObrazek

V družstvech mládeže bylo pořadí následující: 1. AC Syner Turnov (atletika), 2. SKI klub Jablonec n. N. (klasické lyžování), 3. SSK Manušice (sportovní střelba), 4. SKI klub Harrachov (skoky na lyžích), 5. Sport Relax Česká Lípa (dorostenky, karate).

Handicapovaným sportovcům vévodily atletka Vladimíra Bujárková z LIAZ Jablonec a volejbalové Kardio Liberec.

Společenský program zpestřila vystoupení legendárního dua Kamélie a na své si přišli příznivci zpěváka Petra Bendeho. Celým večerem provázela moderátorská dvojice Gabriela Partyšová a Radek Šilhan.

Anketu Nejúspěšnější sportovec kraje za rok 2008 tradičně uspořádaly Deník, Krajské sdružení ČSTV a Liberecký kraj.

 

Náhledy fotografií ze složky Sportovec Libereckého kraje