Jdi na obsah Jdi na menu

28. 8. 2008

Velká cena Manušic

ObrazekDopoledne závodníci změřili síly v disciplíně sportovní malorážka 60 ran vleže. V nejsilněji obsazené kategorii dorostu zvítězila Gabriela Vognarová nástřelem 590 bodů (Manušice) před Veronikou Rutovou s 587 body (Ruprechtice Liberec) a Anetou Brabcovou, která nástřelem 585 b. obsadila třetí příčku (Manušice). Ve stejné disciplíně SM 60 v kategorii žen první místo vybojovala Veronika Kučerová s výborným nástřelem 596 bodů (Manušice), druhá Michaela Vondrášková z Dukly Plzeň a 594 body, třetí Klára Bartošová 589 bodů (Manušice). V disciplíně libovolná malorážka 60 ran vleže – muži stačilo 589 bodů Miroslavu Klimánkovi na první pozici, druhý Aleš Janeček 585 bodů (Mládí Jablonec n. N.), třetí Milan Stránský 579 bodů (Dvory).

Sobotní odpoledne pak patřilo malorážkovým závodům na 3 x 20 ran. V kategorii dorostu si první tři místa rozdělila manušická děvčata v pořadí Aneta Brabcová (574 b.), Gabriela Vognarová (573 b.), Aneta Němcová (563 b.). V kategorii žen první místo získala Zuzana Šostková z Manušic nástřelem 578 bodů před Janou Lauermannovou s 575 body z Liberce Ruprechtic a další manušickou svěřenkyní Veronikou Kučerovou a jejím nástřelem 573 body.

V nedělním klání se utkali především muži v jejich královské disciplíně libovolná malorážka na 3 x 40 ran. Zde s přehledem zvítězil Ondřej Rozsypal z Policie Rapid Plzeň skvělým nástřelem 1175 bodů.

„K vidění byly skutečně velmi kvalitní výsledky. Závody byly zároveň dobrou přípravou na další kolo Českého poháru talentované mládeže v Plzni. Současně s tímto závodem se uskuteční Akademické mistrovství ČR ve vzduchových i malorážných zbraních, kam vysíláme dvě naše střelkyně, Zuzku Šostkovou (FF MU Brno a FTVS UK Praha) a Kláru Bartošovou (PF ZČU Plzeň). Dosažené výsledky budou jedním z důležitých kritérií nominace na říjnové Akademické mistrovství světa ve sportovní střelbě, které se uskuteční na olympijské střelnici v Pekingu,“ zhodnotil závody trenér pořádajícího klubu Stanislav Stupka.